style="background:#ffffff">
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna ? Jak zabezpieczyć okna przed włamaniem

Jak zabezpieczyć okna przed włamaniem

Ochrona okien i drzwi balkonowych

     Wybierając zabezpieczenie antywłamaniowe należy wiedzieć, że włamywacz planując swoje działania, obserwuje i szuka najsłabszego punktu w mieszkaniu. Takim słabym punktem są najczęściej okna. Trudniej włamać się przez drzwi, w których  są zazwyczaj 2 zamki. O wiele łatwiej jest wyłamać, lub przesunąć okucie okienne. Bez hałasu w  ciągu kilkunastu sekund złodziej wejdzie do mieszkania. Według statystyk policyjnych ponad 80% wszystkich włamań do mieszkań odbywa się przez okna. Włamywacz za pomocą prostych narzędzi otworzy każde okno od zewnątrz. Brzmi to niewiarygodnie, ale żaluzje antywłamaniowe, klamki na zamek, folia na szyby, czy okna w wyższej klasie odporności nie uchronią przed włamaniem. Wydłużą tylko czas potrzebny, aby tego dokonać. Większość włamań dokonanych jest w dzień, podczas chwilowej nieobecności domowników. Alarm połączony z firmą ochroniarską wydaje się być najpewniejszy. Niestety tak nie jest. Włamanie trwa kilkanaście minut i zanim ochrona przyjedzie jest już za późno. Sporo naszych klientów ma alarm i zamówiło sztaby po takim włamaniu. Naszymi dobrymi klientami są też właściciele rolet zewnętrznych, które ułatwiają wręcz włamanie
        Jest wiele sposobów by się zabezpieczyć przed włamaniem. Włamywacz wie, że w dzień na krótką chwilę nie włącza się alarmu. Większość dostępnych konkurencyjnych rozwiązań to blokady okienne. przykręcane wkrętami do ramy okna. Łatwo je wyrwać przy podważeniu łomem. Mocnym zabezpieczeniem są kraty wewnętrzne, ale nie zawsze można je zastosować. Krata wewnętrzna dodatkowo chroni obiekt w przypadku wybicia szyby. Kraty zewnętrzne nie chronią, gdyż łatwo ja wyciąć akumulatorową szlifierką kątową.
Sztaby są wygodniejsze w stosowaniu, lepiej wyglądają, są tańsze i łatwe w montażu.
   Najbardziej narażone są okna znajdujące się w piwnicach, parterach i na tarasach. Okna od strony niewidocznej, nieuczęszczanej, nieoświetlonej np. od ogrodu, pod schodami.  Bardzo ryzykowne jest pozostawianie uchylonych okien. Przez takie okno można włożyć rękę i otworzyć sąsiednie skrzydło. Ubezpieczyciel nie wypłaci nam w takiej sytuacji odszkodowania. Potraktuje to jako zaproszenie dla złodzieja. 
    

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl